Nasza szkoła jest wesoła i do środka szybko woła!

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Biblioteka

Biblioteka

Biblioteką opiekuje się pani Anna Palowska

Godziny pracy biblioteki:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek: 8.00-14.00
piątek: 8.00-11.30
REGULAMIN BIBLIOTEKI ZESPOU SZK W MSZANIE

Szkolna biblioteka i czytelnia zawsze są otwarte dla każdego ucznia. Miejscem tym opiekuje się pani Anna Palowska, która chętnie udziela czytelniczych rad i wskazówek w wyborze książek odpowiednich do wieku oraz zainteresowań dzieci i młodzieży. W bibliotece odbywa się dużo imprez tematycznie związanych z książkami: „Imieniny Biblioteki”, „Urodziny Książkowego Misia”, „Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników”, konkursy wiedzy, czytelnicze, plastyczne, akcje promujące czytelnictwo, głośne czytanie książek uczniom najmłodszych klas, gry i zabawy czytelnicze. W ramach programu „Książki naszych marzeń” biblioteka została zaopatrzona w nowości literackie. Biblioteka szkolna współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Mszanie. W ramach działalności szkolnej biblioteki prowadzone jest kółko czytelnicze oraz introligatorskie, podczas którego uczniowie gimnazjum troszczą się o wygląd książek. Czytelnia jest również miejscem, w którym uczniowie mogą odrobić zadania domowe i uczyć się.

W czytelni odbywa się też raz w tygodniu głośne czytanie dla młodszych dzieci.

PROMUJEMY CZYTELNICTWO
Czytajlandia 

17 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Czytajlandii” – tym razem dla gimnazjalistów. Pojawiło się na nim kilkoro uczniów z klasy IIb gimnazjum. Czytaliśmy poezję Adama Mickiewicza, a dokładniej ballady pt.: „Lilie”, „Romantyczność” oraz „Powrót taty”.

DSCN6242

Walentynkowy wieczór z książką

17 lutego odbył się WALENTYNKOWY WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ. Blisko 40 uczniów, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, przez dwie godziny czytało książki, wiersze i teksty dotyczące miłości. Uczestnicy mogli również zobaczyć krótką inscenizację fragmentu „Quo vadis” w wykonaniu uczennic klasy IIa gimnazjum, pośpiewać wspólnie piosenki o miłości oraz spróbować swoich aktorskich możliwości i wygłosić romantyczny tekst losowo wybranej osobie. Wszyscy wyszli ze spotkania radośni i pełni nadziei na kolejne. Wieczór poprowadziły panie: Monika Kowalska i Marta Cieślik.

walentynki

Spotkanie autorskie z Thomasem Arnoldem

23 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Thomasem Arnoldem, który zajmuje się pisaniem książek o tematyce kryminalnej. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swoim literackim dorobku oraz o całym procesie pisania i wydawania książek. Znalazł również czas na to, aby rozdać autografy. Dziękujemy tym bardziej, że było to pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane w naszej szkole.

arnold

 

Odwiedziny w księgarni autorskiej

Uczniom klas II gimnazjum towarzyszyły podczas wizyty w niej niemałe emocje. Ponieważ wystrój księgarni przypominał wnętrze domu, drugoklasiści mieli możliwość zwiedzenia “kuchni”, “łazienki”, “salonu”, jednocześnie poznając nowości wydawnicze. Ciekawym miejscem w księgarni okazało się również “sanatorium”, w którym znajdują się książki lekko zniszczone. Wizyta w tak oryginalnym miejscu zaowocowała powiększeniem domowych bibliotek, niektórzy uczniowie zakupili bowiem swoje wymarzone książki.

ksiegarnia

Lekcja biblioteczna

12 grudnia uczniowie klas: Vb SP, VIa SP, IIa i IIb gimnazjum wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju.

lekcjabibl

Konkurs czytelniczo – plastyczny

Uczennice klasy IIb gimnazjum: Paulina Wawrzyńczyk, Emilia Książek i Patrycja Powieśnik wzięły udział w I POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZO-PLASTYCZNYM “Ubierz się w książkę” zorganizowanym przez II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim. Zadaniem uczennic było wykonanie fotografii techniką sleeveface z ulubioną książką oraz napisanie recenzji. Paulina wybrała książkę pt. “Fala upału”, Patrycja – “Gwiazd naszych wina”, a Emilka – “Moja walka o każdy metr”. 9 grudnia w wodzisławskim liceum odbyło się wręczenie nagród. Patrycja i Emilia otrzymały wyróżnienie za napisanie recenzji, a Paulina za wykonaną fotografię. Serdecznie gratulujemy!

konkczytplast

Wieczór z książką

wieczor1

28 października o godzinie 20.00 zakończył się „Wieczór z książką”. Było to pierwsze tego typu spotkanie. Blisko 30 uczniów naszej szkoły przez dwie godziny czytało fragmenty swoich ulubionych książek. Każdy uczestnik mógł podzielić się opinią na temat tego, co usłyszał. Był czas na śmiech i zabawę, ale również na zadumę i refleksję. Niektórym udało się nawet zasnąć, co uchwyciliśmy na zdjęciach.

Czytajlandia:

6 lutego 2017 r.
uczniowie klasy IVa wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach “Czytajlandii”. Zaznajomili się z najpiękniejszymi baśniami świata. Spotkanie poprowadziła pani Lucyna Tkocz-Ułanowicz.

4444

14 grudnia 2016 r.
uczniowie klas IV i V wzięli udział w spotkaniu literackim w ramach „Czytajlandii”. Czytali książki „Nieznane przygody Mikołajka” J.J. Sempre i Rene Goscinnego, „Dziennik Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a oraz fragmenty „Mitologii” J. Parandowskiego. Dodatkowo uczniowie klasy Va opowiadali czwartoklasistom najciekawsze mity i tym samym przybliżyli im w ciekawy sposób opowieści starożytnych Greków. Spotkanie poprowadziła pani Aneta Kawalerowicz.

14gru

21 grudnia 2016 r.

3333

Klasa IVa uczestniczyła 22 listopada 2016 r.
w kolejnym spotkaniu w ramach “Czytajlandii”. Dotyczyło ono ulubionych książek z dzieciństwa. Czwartoklasiści czytali fragmenty: „Nieposłusznego smoczątka”, „Akademii Pana Kleksa”, „Mikołajka”. Największym zainteresowaniem cieszyła się indiańska legenda pt. „Mój brat niedźwiedź”, którą dzieci czytały, słuchając audiobooka. Zajęcia poprowadziła pani Lucyna Tkocz-Ułanowicz.

2222

27 października 2016 r.
odbyło się kolejne spotkanie w ramach “CZYTAJLANDII”. Uczniowie klas I-III SP poznawali treść bajki „Białośnieżka i Różyczka”, a następnie wykonywali do niej ilustracje. Spotkanie poprowadziły panie: Anna Palowska i Marta Cieślik.

1111

 

Skip to content